Monitoring wizyjny

Podgląd zdarzeń 24 godziny na dobę

MONITORING WIZYJNY – WideoWeryfikacja

Twój e-pracownik ochrony

Komercyjni klienci mają niewiele opcji zewnętrznego bezpieczeństwa. Tradycyjne systemy zabezpieczające mogą wymagać znacznych inwestycji, zarówno początkowych kosztów wdrożenia i bieżących z powodu fałszywych alarmów. Wideoweryfikacja rozwiązuje te problemy poprzez zmniejszenie ilości wymaganego sprzętu, a za pomocą zaawansowanych analiz zmniejsza liczbę fałszywych alarmów. Sprzęt do wideoweryfikacji wykorzystuje cztery technologie do dostarczania dokładnych, możliwych do wykonania alertów – niezależnie od niekorzystnego oświetlenia lub warunków pogodowych – i zapewnia zweryfikowane dane alarmowe dla policji i osób udzielających pierwszej pomocy. Rezultatem jest skrócony czas reakcji, który oszczędza firmy przed utratą sprzętu, towaru lub przerwy w działalności gospodarczej.

Podgląd z kamer – skuteczna i tania ochrona zdalna

Jak działa monitoring wizyjny?

W wybranych miejscach na obiekcie, kluczowych – ze względu na występujące zdarzenia i możliwe zagrożenia, instalujemy system kamer (monitoringu), na miejscu montujemy rejestrator, a podgląd z kamer podpinamy do naszego Centrum Monitorowania. W przypadku wystąpienia ruchu na danym obszarze (kamery działają na zasadzie detekcji ruchu), następuje nagrywanie zdarzeń a pracownik Centrum Monitorowania może na bieżąco ocenić sytuację (zasadność zdarzenia) i wysłać na miejsce patrol – grupę interwencyjną. Rozwiązanie takie jest tanie i skutecznie – ochrona interweniuje tylko w uzasadnionych przypadkach.

WideoWeryfikacja – Pozwala zaoszczędzić do 60%

Prosty sposób na ograniczenie kosztów.

Wideoweryfikacja pozwala zaoszczędzić nawet do 60% środków przeznaczonych na tradycyjną ochronę fizyczną. Klasyczne systemy zabezpieczające mogą w prosty sposób zostać spacyfikowane przez potencjalnych złodziei lub po prostu zawieść, natomiast nowoczesne systemu analizy automatycznie ostrzegają tylko gdy wykryją zagrożenie. W takiej sytuacji operator ma możliwość uruchomienia alarmu, reflektora oświetlającego teren, a także nagrywania video w czasie rzeczywistym czy użycie megafonu do przekazania informacji głosowych do odstraszenia intruza, co doskonale sprawdza się w praktyce skutecznie eliminując zagrożenia.

Monitoring wizyjny

Zamontowane na danej posesji lub w obiekcie kamery monitorujące pozwalają śledzić i rejestrować zaistniałe zdarzenia. Zapis z kamer przesyłany jest do centrum odbiorczego, co pozwala naszemu personelowi dokładnie obserwować to, co dzieje się w miejscu, w którym znajduje się kamera. Montaż kamer ma bardzo wiele zalet. Poniżej przedstawiamy kluczowe korzyści monitoringu wizyjnego.

Monitoring wizyjny – zalety

  • Umożliwia wychwycenie niepokojących zdarzeń oraz obecności osób niepożądanych na terenie chronionym obiekcie
  • Zwiększa poziom bezpieczeństwa i podnosi prestiż obiektu
  • Całodobowy nadzór wszystkich stref jednocześnie w czasie rzeczywistym
  • Montaż monitoringu wizyjnego pozwala na utrwalenie zdarzeń. W razie konieczności można wykorzystać zapisy z kamer jako dowody w przypadku popełnienia przestępstwa.

Przewaga kamer CCTV nad ochroną fizyczną

Chcąc zabezpieczyć swoją firmę lub też budynek użyteczności publicznej przed niechcianą kradzieżą czy też rozbojem, warto zdecydować się na współpracę z rzetelną agencją ochrony. Nowoczesne systemy ochrony polegają przede wszystkim na zdalnym monitoringu mienia lub obiektu, wykluczają natomiast konieczność zatrudniania dużej liczby osób oddelegowanych do pilnowania obiektu.

Kamery CCTV – co to jest?

W języku angielskim CCTV określa się jako closed circuit television, czyli tak zwaną telewizję zamkniętego obiegu. W Polsce terminem tym nazywa się przede wszystkim telewizję przemysłową lub popularny monitoring wizyjny. Zamontowane w newralgicznych miejscach obiektu kamery rejestrują zdarzenia. Obraz wideo w stanie rzeczywistym jest przesyłany do Stacji Monitorowania Alarmów zarządzanych przez agencję ochrony. Zdalny monitoring pozwala zatem na natychmiastowe wykrycie ewentualnych, niepożądanych zdarzeń oraz na podjęcie określonych działań przez pracowników firmy ochroniarskiej.

Zaleca się, by zdalny monitoring wizyjny był zintegrowany z systemem alarmowym, co poprawia znacznie jego skuteczność. Można również dzięki temu zapewnić pełną ochronę firmie.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż kamer CCTV niż na ochronę fizyczną?

  • dużo niższe koszty ochrony firmy – szacuje się, że montaż funkcjonalnych kamer CCTV obniża te wydatki nawet do 70%. Nie trzeba zatrudniać pracowników ochrony,
  • wyższy poziom bezpieczeństwa – chroniony obszar jest monitorowany bez przerwy przez 24h na dobę. Operator pracujący w stacji zawsze ma podgląd tego, co się dzieje w miejscu montażu kamer,
  • skuteczna prewencja – obecność monitoringu, odpowiednie oznaczenia bardzo często działają odstraszająco na potencjalnych złodziei,
  • łatwa dostępność do zapisów z kamer – każde wideo jest archiwizowane, dzięki temu można w każdej chwili wrócić do konkretnych zapisów,
  • zdalna kontrola dostępu do budynku – monitoring wizyjny, który zostanie wyposażony w pewne moduły, pozwala na zdalne sterowanie dostępem do obiektu, np. decyduje o otwarciu bramy firmy, wykorzystuje wideoweryfikację osób, itp.

Nasza agencja ochrony ISP24 zajmuje się profesjonalnym projektowaniem i montowaniem urządzeń do zdalnego monitoringu, w tym kamer CCTV.

Systemy telewizji przemysłowej (dozorowej) IP z monitoringiem wizyjnym

Nowoczesny system telewizji przemysłowej z monitoringiem wizyjnym to sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo w miejscach użyteczności publicznej, na terenie dużych firm czy na ulicach miast. Ów system składa się z urządzeń, które pozwalają śledzić obraz z monitoringu, umożliwiając tym samym zdalne sprawowanie kontroli nad danym obszarem.

Czym właściwie jest telewizja przemysłowa z monitoringiem wizyjnym?

Systemy telewizji przemysłowej, nazywanej także dozorową, to specyficzny rodzaj monitoringu. Wchodzące w jego skład kamery przemysłowe rejestrują obraz i przesyłają go do centrum odbiorczego. Odbywa się to przy użyciu kabla bądź drogą radiową. Dostęp do serwerów mają tylko pracownicy firmy, odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa na monitorowanym terenie.

Osoby sprawujące dozór nad obrazem przekazywanym przez kamery, mają dostęp do klawiatury sterującej. Pozwala to dowolnie sterować kamerami telewizji przemysłowej. Dzięki temu możliwy jest bardziej precyzyjny nadzór nad chronionym obiektem.

Gdzie wykorzystuje się systemy telewizji dozorowej IP z monitoringiem wizyjnym?

Systemy telewizji przemysłowej mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdzają się na terenie dużych przedsiębiorstw. Zainstalowane kamery skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei. W razie wtargnięcia osoby niepożądanej, pracownicy ochrony natychmiast ją dostrzegą i podejmą odpowiednie kroki.

Telewizja przemysłowa pomaga także podnieść poziom bezpieczeństwa w dużych skupiskach ludzi. Miejsca takie, jak dworce, lotniska czy centra handlowe, zwykle objęte są dozorem wizyjnym. Pozwala to eliminować sytuacje, zagrażające dobru obywateli. Jeżeli dojdzie do popełnienia przestępstwa, cyfrowy rejestrator wideo nagrywa obraz z kamer. Dzięki temu policja może z łatwością odnaleźć osobę niebezpieczną.

Telewizja przemysłowa z monitoringiem wizyjnym – uniwersalne rozwiązanie dla większego bezpieczeństwa

Oferowane przez naszą firmę systemy telewizji dozorowej, to gwarancja bezpieczeństwa zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na terenie prywatnym. Nowoczesne urządzenia, od kamer, przez wideorejestratory, aż po wysokiej klasy monitory, zarządzane przez najlepszych specjalistów, to gwarancja spokoju w każdych okolicznościach.

Ze względu na te zalety warto zdecydować się na montaż monitoringu wizyjnego. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu.

    KALKULATOR
    ODPISU PFRON
    Impuls Security Polska