Lokalizatory GPS – skuteczność i wygoda

Lokalizatory GPS – skuteczność i wygoda

Lokalizator GPS to praktyczne urządzenie pozwalające na zlokalizowanie samochodu, telefonu, roweru, dziecka, bagażu oraz wielu innych obiektów, które chcielibyśmy mieć na oku. Urządzenie wykorzystuje moduł GPS do lokalizowania swojej pozycji i za pomocą technologii GSM przekazuje informacje o swoim położeniu, dane odczytać możemy na przykład na telefonie komórkowym. Taki lokalizator ma wiele zastosowań, ale główną ideą jego użytkowania jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i spokoju osobie, która z niego korzysta.

Lokalizator GPS w samochodzie

Podstawowym powodem, dla którego lokalizatory GPS są umieszczane w samochodach, jest namierzenie lokalizacji auta. W przypadku kradzieży pojazdu, taki nadajnik ułatwia organom ścigania odzyskanie utraconego mienia. Funkcja ta znajduje swoje zastosowanie także w mniej dramatycznych sytuacjach. Firmy mające flotę aut, chętnie kontrolują szlaki, jakie przemierzają ich pracownicy, choćby w celu zoptymalizowania trasy i zużycia paliwa. Dodatkowo taka kontrola dyscyplinuje pracowników korzystających ze służbowych samochodów.

Kontrola najbliższych

Coraz więcej rodziców kupuje lokalizator GPS dla dziecka. Dzięki temu, gdy maluch zgubi się, można szybko go namierzyć. Podobnie jest z osobami starszymi i schorowanymi.

Również miłośnicy pieszych wędrówek, wycieczek oraz sportów ekstremalnych chętnie zabierają ze sobą lokalizator. Małe rozmiary nadajników pozwalają na wygodne użytkowanie, a w przypadku sytuacji kryzysowej mogą nawet uratować życie.

Telefon i klucze

Chyba każdy przeżył mały zawał serca, poklepując się po pustej kieszeni, w której miał schowany telefon lub klucze, bądź daremnie szukając tych przedmiotów w torebce. To małe rzeczy, które mają wielką wartość, łatwo zgubić. Lokalizator GPS zainstalowany w telefonie lub w breloku do kluczy umożliwi szybkie odnalezienie zguby, np. gdy zgubimy je na spacerze w parku lub ukradnie je jakiś kieszonkowiec w zatłoczonym tramwaju.

Lokalizacja zwierząt, bagażu i przesyłki

Kolejnym, przydatnym zastosowaniem lokalizatora GPS, jest umieszczenie go na obroży kota lub psa, zwłaszcza wtedy, gdy nasz pupil lubi wymknąć się z domu przez otwarte okno lub spuszczony ze smyczy w lesie pognać za wiewiórką w krzaki.

Podobnie jest z bagażem, który może zgubić się w podróży. Lokalizator umożliwi szybkie odnalezienie torby bądź plecaka. Również w przypadku wysłania paczki o sporej wartości – nadajnik pozwoli na kontrolę jej lokalizacji o każdej porze dnia i nocy oraz da 100% pewności, że została dostarczona przez kuriera do odbiorcy.

KALKULATOR
ODPISU PFRON
Impuls Security Polska