LPR – rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych

LPR – rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych

Nowoczesny system rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych LPR (z ang. License Plate Recognition), pozwala identyfikować oraz przesyłać do bazy danych numery rejestracyjne pojazdów. Wiąże się to z usprawnieniem funkcjonowania w wielu aspektach życia społecznego. Poniżej dowiesz się, w jakich miejscach warto zastosować system LPR i jakie można czerpać korzyści z jego użytkowania.

System LPR – ułatwiona obsługa i niższe koszty

Wykorzystanie systemu rozpoznawania numerów tablic rejestracyjnych na parkingach strzeżonych czy przy centrach handlowych, pozwala zarządcom tych obiektów znacznie zmniejszyć koszty. Kamery umieszczone przy bramce lub szlabanie, rejestrują numer wjeżdżającego pojazdu, dzięki czemu nie jest konieczne pobieranie biletu parkingowego. Numer zostaje zapisany w bazie danych, odnotowany jest czas korzystania z parkingu i w momencie wyjazdu kierowca musi jedynie uiścić odpowiedniej wysokości opłatę. Pozwala to uniknąć konieczności zatrudniania pracownika wydającego bilety przy wjeździe oraz kontrolującego wyjazd.

System ten ma również niebagatelne znaczenie dla usprawnienia ruchu na danym terenie. Przejazd pojazdów przebiega znacznie szybciej, ponieważ pomijamy proces zatrzymywania się i pobierania biletu przez każdego kierowcę. Przy opuszczaniu parkingu z kolei dostajemy natychmiast informację o wysokości opłaty, co pozwala sprawnie dokonać płatności.

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych dla większego bezpieczeństwa

System LPR rozpoznaje numery rejestracyjne każdego pojazdu, który znajduje się w jego polu widzenia. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu, wszystkie rozpoznawane przez kamerę numery tablic zapisywane są w bazie danych. Można utworzyć w niej dwie listy numerów, pożądanych oraz „czarnych”. Dane przejeżdżającego pojazdu są identyfikowane, sprawdzane w bazie danych i przypisywane do konkretnej listy. Pozwala to podjąć odpowiednie działania, jeżeli pojawi się pojazd podejrzany czy stwarzający zagrożenie.

Szerokie zastosowanie systemu LPR

Rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych to udogodnienie, które stosuje się w różnego rodzaju obiektach. Doskonale sprawdzi się w miejscach, takich jak:

  • dworce i lotniska,
  • instytucje państwowe,
  • garaże podziemne,
  • parkingi strzeżone,
  • parkingi przy centrach handlowych,
  • szpitale,
  • stacje benzynowe,
  • jednostki wojskowe,
  • monitoring miejski.

Tak szeroki zakres możliwości, pozwala usprawnić działanie wielu obiektów, zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić sprawowanie kontroli nad tym, kto wjeżdża na dany teren i jak długo na nim przebywa. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem, LPR to nowoczesny system wsparcia, w który zdecydowanie warto zainwestować.

KALKULATOR
ODPISU PFRON
Impuls Security Polska