Ochrona domu – o czym warto wiedzieć?

Ochrona domu – o czym warto wiedzieć?

Korzystanie z nowoczesnych systemów alarmowych jest obecnie standardem. Na montaż funkcjonalnych urządzeń decydują się już nie tylko firmy, ale również osoby prywatne. Planując współpracę z polecaną firmą ochroniarską, czy też decydując się na montaż nowoczesnych kamer, warto pamiętać o kilku znaczących szczegółach. W jaki sposób powinna wyglądać fachowa ochrona domu?

Ochrona domu – na czym polega?

Osoby, które chciałyby zabezpieczyć swój dom przed niechcianą kradzieżą lub też włamaniem powinny zdecydować się na skuteczną ochronę. Do najpopularniejszych jej rodzajów należą oczywiście solidne systemy alarmowe, warto postawić też na montaż okien antywłamaniowych oraz nowoczesnych kamer w newralgicznych miejscach budynku. Decydując się na współpracę z profesjonalną agencją, można omówić z pracownikami kwestie związane z ochroną domu.

O czym pamiętać?

Przed podjęciem odpowiedniej decyzji, dotyczącej wyboru rodzaju ochrony domu, warto przede wszystkim zastanowić się nad funkcjonalnością urządzeń. Sprzęt powinien być dobrany odpowiednio do powierzchni budynku i terenu znajdującego się wokół niego. W przypadku niewielkich domów jednorodzinnych, można postawić na alarm lub też na montaż kamer. Osoby mieszkające w kilkuhektarowych posiadłościach mogą natomiast zdecydować się na usługę, np. monitoringu wizyjnego. Chcąc jednak zwiększyć poziom bezpieczeństwa w domu, warto postawić na rozwiązanie kompleksowe, czyli na montaż kilku urządzeń.

Ochrona domu – na co warto postawić?

Poniżej prezentujemy kilka popularnych systemów, dzięki którym można zapewnić ochronę swojemu budynkowi.

  • Systemy alarmowe – montuje się je od wielu lat. Obecnie spora liczba jednorodzinnych domów ma zamontowany skuteczny sprzęt alarmowy. Warto zaznaczyć, że można go też kontrolować z poziomu smartfonu lub innego, zdalnego urządzenia. Właściciele budynku mogą również skorzystać z tak zwanego oświetlenia awaryjnego, w czasie, np. zaniku napięcia. 
  • Monitoring – kamery montowane są w newralgicznych miejscach w domu oraz na zewnątrz, na terenie posiadłości. Warto również podkreślić, że urządzenia te odstraszają często potencjalnych złodziei. W przypadku wystąpienia zagrożenia można natychmiast zareagować lub prześledzić zapis z kamer.
  • Monitoring wizyjny – oprócz podłączenia kamer, pracownicy ochrony montują również rejestrator zdarzeń, a podgląd z niego jest podpinany do Centrum Monitorowania, którym zarządza agencja ochrony. Dzięki temu mogą oni stale śledzić zdarzenia i w razie potrzeby reagować.

Coraz więcej właścicieli domów prywatnych decyduje się na montaż funkcjonalnych urządzeń, dzięki którym zwiększają poziom bezpieczeństwa w swoim domu. Do najpopularniejszych należą oczywiście alarmy, które w przypadku zagrożenia uruchamiają sygnał dźwiękowy. Sporo osób stawia także na montaż kamer lub też na usługę kompleksową, czyli monitoring wizyjny. Warto jednak skonsultować się z polecaną agencją ochrony, która nie tylko pomoże dobrać odpowiednie zabezpieczenie, ale również zamontuje sprzęt. Systemy ochrony powinny być każdorazowo dobierane do rodzaju i powierzchni budynku.

KALKULATOR
ODPISU PFRON
Impuls Security Polska