Dobra agencja ochrony – wszystko, co musisz wiedzieć

Dobra agencja ochrony – wszystko, co musisz wiedzieć

Coraz więcej osób przykłada uwagę do bezpieczeństwa i szuka profesjonalnych agencji ochrony, z którymi może podjąć współpracę w celu między innymi zabezpieczenia swojego majątku. Z usług agencji ochrony mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Co warto wiedzieć o dobrej agencji ochrony? Czym zajmują się takie firmy, a także co je wyróżnia? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Agencja ochrony – co to za firma?

Nie da się ukryć, że pod tym pojęciem kryje się kilka rodzajów ochrony, które oferowane są przez tego typu przedsiębiorstwa. Według definicji, agencja ochrony to prywatna firma, dużo rzadziej publiczna, która oferuje między innymi ochronę mienia. Zakres działań tego typu agencji jest dosyć szeroki, ponieważ obejmuje on: ochronę mienia, osobistą, bezpośrednią, nazywaną fizyczną, a także techniczną. Są to zatem firmy niezwykle wielozadaniowe oraz kompleksowe.

Ochrona mienia i osobista

Agencje ochrony najczęściej zatrudniane są do zabezpieczenia mienia oraz ochrony osobistej. W tym wypadku zajmują się przede wszystkim pilnowaniem dóbr materialnych podmiotów fizycznych lub gospodarczych. Firmy ochroniarskie wynajmują ochroniarzy, którzy strzegą obiektu, przedsiębiorstwa, drogocennych rzeczy, a także stanowią ochronę osób. Dzięki temu można praktycznie całkowicie zniwelować zagrożenie przed potencjalnym atakiem złodziei, czy też grupy osób na inną osobę.

Bezpośrednia ochrona fizyczna

W Polsce bezpośrednia ochrona fizyczna jest jeszcze mało popularna. Przede wszystkim korzystają z niej osoby zamożne, znane, nękane atakami słownymi lub fizycznymi. Różnica pomiędzy ochroną osobistą, a bezpośrednią ochroną fizyczną polega na tym, że wynajmowany ochroniarz jest obecny w domu lub mieszkaniu i spędza praktycznie cały czas z daną osobą, która jest przez niego chroniona.

Ochrona techniczna

W skład ochrony technicznej wchodzi oczywiście monitoring. Firmy ochroniarskie zakładają kamery, alarmy i dzięki temu mogą kontrolować, co dzieje się na danej posesji lub w budynku.

Co powinno cechować dobrą agencję ochrony?

Nie da się ukryć, że na rynku jest naprawdę dużo firm zajmujących się ochroną mienia, czy osób. Decydując się na odpowiednią agencję, warto wiedzieć, czym kierować się przy tym wyborze i na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim ważne są między innymi:

  • Pozytywne opinie i potwierdzone kompetencje – każda agencja działa na podstawie koncesji wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Dokument ten potwierdza profesjonalizm, a także kompetencje firmy. Warto również prześledzić opinie zawarte w internecie na temat danej agencji ochrony.
  • Szeroki zakres usług – warto również zwrócić uwagę na zakres usług danej agencji ochrony. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na firmę, która oferuje zarówno ochronę osobistą, jak i techniczną.
  • Odpowiedni obszar działania – firmy ochroniarskie bardzo często mają konkretny obszar działania. Warto zatem sprawdzić, czy dana lokalizacja agencji obejmuje miejsce, w którym mieszkamy lub prowadzimy firmę. Pozwoli to na błyskawiczne interwencje.

Firmy ochroniarskie zajmują się świadczeniem usług związanych z zabezpieczeniem mienia, a także ochroną osobistą oraz techniczną. Dobre agencje ochrony wyróżniają się przede wszystkim szerokim zakresem usług, mają również pozytywne opinie oraz potwierdzone kompetencje. Co więcej, oferują różnorodne rozwiązania technologiczne.

KALKULATOR
ODPISU PFRON
Impuls Security Polska